Zwroty i reklamacje

ZWROTY

Kto może zwrócić towar

Każdy Konsument może zrezygnować z zakupu (odstąpić od umowy) dokonanego w sklepie TSUNAMIDIVING Sklep Nurkowy na zasadach sprzedaży wysyłkowej, bez podania przyczyny, nawet jeśli towar jest zgodny z umową, jeśli w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania towaru zgłosi do TSUNAMIDIVING Sklep Nurkowy fakt odstąpienia od umowy.

Okres odstąpienia upływa w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia odbioru czyli w którym Państwo weszli w fizyczne posiadanie towarów lub w którym strona trzecia, inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa, weszła w fizyczne posiadanie zamówionych towarów.

Skutki zwrotu

Skutkiem odstąpienia od umowy sprzedaży jest obowiązek zwrotu przez Państwa towaru w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie po odstąpieniu od umowy, nie później jednak niż 14 dni od daty odstąpienia od umowy gdyż po odstąpieniu od umowy, strony umowy (czyli Państwo i my jako sklep) zobowiązane są do zwrotu tego co wzajemnie sobie świadczyły niezwłocznie nie później niż w terminie 14 dni. Czyli my jako sprzedawca zwracamy zapłatę, a Państwo towar. 

Zgłoszenie zwrotu / odstąpienie od umowy

Aby procedura odstąpienia od umowy przebiegła jak najszybciej i sprawnie, prosimy o zastosowanie się do poniższych zasad:

 1. Poinformowanie nas o Państwa decyzji poprzez oświadczenie złożone poprzez:
 1. Skompletowanie zwracanego towaru.
 2. Dołączenie do paczki dowodu zakupu (paragon/faktura).
 3. Dołączenie do paczki oświadczenia o odstąpieniu od umowy lub przynajmniej dane kontaktowe do siebie (dla szybszej identyfikacji przesyłki/zamówienia).
 4. Bezpieczne zapakowanie paczki.
 5. Niezwłoczne nadanie paczki, na swój koszt, na adres siedziby naszej firmy: TSUNAMIDIVING Sklep Nurkowy Katarzyna Lewandowska, ul. Ks. Piota Ściegiennego 73/109, 30-809 Kraków.
 6. Zwrotu możecie Państwo także dokonać osobiście w siedzibie sklepu TSUNAMIDIVING Sklep Nurkowy w Krakowie. W tym przypadku nie ponosicie Państwo kosztów odesłania towarów do naszej firmy.

Istotne informacje dot. przyjęcia towaru zwracanego po odstąpieniu od umowy

Niezbędne informacje dot. zwrotu i zwracanego towaru:

 • Produkt powinien nie nosić śladów użycia lub zużycia wykraczających poza zakres zwykłego zarządu, ani nie jest uszkodzony,
 • Produkt musi być kompletny,
 • Do produktu zostanie dołączony dowód zakupu abyśmy mogli zweryfikować, że produkt został zakupiony w sklepie TSUNAMIDIVNG Sklep Nurkowy,
 • Konsument zgłosi zwrot w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania produktu,
 • Konsument zwróci produkt nie później niż 14 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia odstąpienia od umowy,
 • Przesyłka zwrotna będzie dostarczona do nas na koszt Klienta i nie będzie przesyłką za pobraniem (w takim przypadku przesyłka nie zostanie odebrana),

Dla bezpieczeństwa sugerujemy aby zwracane towary odsyłać za pośrednictwem Poczty Polskiej jedynie gdy ich wartość jest poniżej 250 zł (zdarza się, że przesyłki giną). Można skorzystać z usługi firmy kurierskiej DPD ( koszt 20zł), po wcześniejszym zgłoszeniu nam takiej potrzeby. Wysyłamy kuriera, aby odebrał od Państwa paczkę i dostarczył ją nam. Zwrot pieniędzy zostanie wtedy pomniejszony o koszt przesyłki.

Link do ustawy o prawach konsumenta:

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pliki/Ustawa_o_prawach_konsumenta.pdf

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl