Kursy nurkowe

kursy nurkowe

KURSY NURKOWE

„ Gdy długo patrzysz w otchłań, otchłań zaczyna patrzeć na Ciebie”

 FRYDERYK NIETZSCHE 

Zapraszamy wszystkich chętnych na kursy, poniżej zamieszczamy opisy wszystkich kursów nurkowych jakie można u nas odbyć :) 

Kontakt do instruktora: 

Jurek "Piasek" Piasecki numer licencji PADI 646712

Telefon: 793 360 414

Mail: raja.the.diver@gmail.com

Wszystkie kursy z możliwością ustalenia terminu i miejsca!

Preferowane miejsca Kraków lub Warszawa.

CENNIK KURSÓW

RODZAJ KURSU     CENA         
OWD 1500 zł
OWD VIP (max. 2 osoby) 2100 zł
OWD RODZINA ( 4 osoby) 4200 zł
AOWD 750 zł
SKAFANDER SUCHY 550 zł
NITROX  400 zł
WRAKOWE 550 zł
DEEP 550 zł
EFR 500 zł
RESCUE 800 zł

Opisy kursów poniżej

W cenie kursu jest podręcznik i certyfikat, nie ma kosztów wypożyczenia sprzętu!

Nie dotyczy kursu OWD - więcej informacji w opisie kursu!

Wypożyczenie sprzętu na kurs to 15 zł za element na dzień lub komplet 60 zł.

 

OPISY KURSÓW 

 

Program Discaver Scuba Diving (DSD)

Nie jesteś pewny czy nurkowanie jest twoją pasją? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności
i przełamać obawy? To program nurkowania DSD będzie pierwszym krokiem do zanurzenia się pod wodę. Program DSD to możliwość próby czy jest się gotowym na dłuższą przygodę. Popularna nazwa tego programu to INTRO nurkowe.

Jeżeli przekonasz się, że to jest TO co chcesz robić płynnie, można przejść w początek kursu a zdobyte umiejętności pomogą Ci sprawnie opanowywać kolejne umiejętności.

W trakcie spotkania odbywa się podstawowy wykład teoretyczny, na którym poznajemy główne informacje związane z zasadami bezpiecznego nurkowania. Poznaje się sprzęt i najważniejsze umiejętność.

Całość zajęć trwa około 2 godzin i odbywa się na basenie.

Na zakończenie wręczany jest dyplom i pamiątka niespodzianka.

Wymagania:

 • ukończony 10 rok życia;
 • chęć do poznania nowego świata

Opłaty:

200 zł – 1 os

350 zł – 2 os

dla grup powyżej 3 osób cena do negocjacji.

 

PADI Open Water Diver (OWD) - Podstawowy kurs nurkowania 

(terminy oraz miejsce kursu do ustalenia, 

preferowane lokalizacje Kraków i Warszawa) 

Pamiętasz pewnie ze swojego dzieciństwa z jakimi wypiekami na twarzy czytało się opowieści o podróżnikachi poszukiwaczach przygód. A na pewno miałaś styczność z powieści Juliusza Verne „20000 mil podwodnej żeglugi”.

Marzyłeś by poznać niezapewniane miejsca i poznawać obce kultury. Przestań już marzyć i spełnij te marzenia! Masz taką możliwość przystępując do kursu PADI OWD.

Czym jest kurs?

Kurs Open Water Diver to najbardziej rozpowszechnione szkolenie płetwonurkowe na świecie. Uprawnia on do nurkowania na całym świecie do maksymalnej głębokość 18 m, i jest pierwszym krokiem do dalszej edukacji.  Na tym kursie nie potrzebujesz jeszcze posiadać własnego sprzętu, zalecane jest jednak posiadanie własnej maski, rurki oddechowej i płetw. Całą potrzebną wiedzę zdobędziesz na wykładach, umiejętności na basenie a wszystko sprawdzisz w praktyce na wodach otwartych.

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 3 części:

     Cześć 1 wykłady teoretyczne:

Na wykładach poznajemy podstawowe zagadnienie z fizyki, fizjologii, środowiska nurkowego oraz umiejętności komunikacji niewerbalnej. Wszystko podzielone jest na 5 części zawartych w podręczniku i na filmie, a także omawiane jest przez Twojego instruktora. Zamknięciem zajęć teoretycznych jest prosty test z zagadnień rozpatrywanych w trakcie wykładów. Całość trwa od 5 do 6 godzin zegarowych.

         Cześć 2 zajęcia na basenie:

W trakcie zajęć na basenie w praktyce poznawane są podstawowe umiejętność radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych i niekomfortowych pod wodą. Wśród nich możemy nauczyć się między innymi dzielenia się gazem oddechowym, czy oczyszczanie maski. Umiejętności te omawiane są wczesnej na wykładach. Przed każdym ćwiczeniem instruktor zademonstruje Ci poprawne wykonanie ćwiczenia.

         Część 3 wody otwarte:

Z wykładów wynosisz wiedzę, a z basenu praktykę teraz czas te dwie rzeczy połączyć. Wody otwarte to nic innego jak egzamin praktyczny dokładnie taki sam jak w przypadku prawa jazdy. Teraz instruktor będzie prosił cię o wykonywanie ćwiczeń na większej głębokość bez ich prezentacji. Niczym się nie przejmuj bo są one dokładnie takie same jak robiłeś na basenie.

Kursy odbywają się głównie na terenie Warszawy i Krakowa, oczywiście istnieje możliwość robienia kursów na wyjazdach zorganizowanych.

gdy ukończysz kurs możesz:

 • nurkować do głębokości 18m wraz z partnerem o takim samym stopniu jak ty bądź wyższym,
 • jeżeli masz 10-12 lat i otrzymałeś Junior OWD  to Twoja max. gł. 12m,     
 • dokonywać zakupów lub wypozyczać sprzęt na całym świecie,
 • kontynuować edukację nurkową czyli zdobywać następne stopnie w ramach swoich zainteresowań,

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

 • ukończony 10 rok życia,
 • dwa zdjęcia,

Opłaty za kurs nurkowania:

 • Cena kursu nurkowania OWD dla grupy 4 os- 1.500 PLN/os.
 • Cena kursu nurkowania OWD rodzinnego (4 osoby) - 4200 PLN/4 os.
 • Cena kursu nurkowania OWD dla klienta VIP*- 2.100 PLN/os

*klient Vip to kurs maksymalnie w 2 osobowym zespole kursowym zajęcia odbywaj się w wybranych terminach przez kursanta.

Promocja dla pierwszych 30 os. po wpłacie zaliczki 30% rabat 300 pln

Kurs zawiera:

 • 5 wykładów teoretycznych,
 • 5 modułów na basenie lub wodach basenopodobnych w przypadku wyjazdów zorganizowanych (około 1h w wodzie każde),
 • 4 nurkowania na wodach otwartych,
 • materiały dydaktyczne (podręcznik kursanta, tabele RDP ML, logbook),
 • wypożyczenie kompletnego sprzętu na czas kursu,
 • opłatę za certyfikat, 

 

Zaawansowane kursy nurkowania

PADI Advanced Open Water Diver (AOWD)

Kurs nurkowania PADI AOWD to program skierowany dla nurków poszerzających swoje umiejętności i doświadczenie nurkowe. Kurs składa się z 5 nurkowań na wodach otwartych w formie warsztatowej. W trakcie kursu wykonuje się 2 obowiązkowe nurkowania tj. nurkowanie nawigacyjne i nurkowanie głębokie do 30m oraz 3 nurkowania które są wprowadzeniem do kursów specjalistycznych. Nurkowania te ustala się wraz ze swoim instruktorem. Jeżeli przeszedłeś wcześniej szkolenia specjalistyczne zapytaj swojego instruktora czy można zaliczyć jedno nurkowanie na poczet kursu Advance. Szkolenie to odbywa się w przeciągu 2 dni.

Kurs AOWD PADI jest także następnym krokiem w Twojej karierze nurkowej. Pozwala ci on na dalsze szkolenie gdzie możesz ustalić kolejne cele, masz przed sobą do wyboru 2 ścieżki. Obydwie rozpoczynają się od kursu Rescue Diver, a potem dzielą się. Pierwsza ścieżka pozwala ci zdobyć stopień najwyższy w nurkowaniu rekreacyjnym - Master Scuba Diver w skład którego wchodzi pozytywne ukończenie 5 kursów specjalistycznych i posiadanie stopnia Rescue. Druga ścieżka to droga zawodowa gdzie możesz wykazać się jako asystent instruktora i dalej dążyć do zdobycia własnego stopnia instruktorskiego - tu pierwszym krokiem jest stopień Divemaster.

Co potrzebujesz by zostać nurkiem Advance:

 • ukończony 12 rok życia wtedy otrzymujesz stopień junior AOWD uprawniający do nurkowania na 21m,
 • ukończony 15 rok życia wtedy otrzymujesz stopień AOWD uprawniający do nurkowania na 30m,
 • certyfikat podstawowego kursu nurkowania PADI Open Water Diver lub równoważny,
 • logbook z wpisanymi i potwierdzonymi nurkowaniami,
 • dwa zdjęcia, 

 

Kursy nurkowania PADI Rescue Diver (RD)

Pragniesz być bardziej samodzielnym nurkiem, umieć zaradzać problemom jeszcze zanim się pojawią? Chcesz być przygotowany na wszystko? Umieć pomóc mniej doświadczonym kolegom?

Kurs Rescue Diver jest więc dla Ciebie idealnym programem. To na tym programie nauczysz się udzielać pomocy zarówno na wodzie jak i pod jej powierzchnią. Stopień ten jest wymagany by rozpaczżć np. szkolenie na przewodnika nurkowego (Divemaster).

W takcie kursu poznajemy różne techniki konfiguracji sprzętu. Mamy możliwości zapoznania się z systemem ratowniczym czyli jak prawidłowo przygotować się do nurkowania. Nie tylko pod względem prawidłowego planu nurkowego, ale także jak postępować w przypadku wypadku bądź nieprzewidywalnych zajść pod wodą lub na powierzchni.

Kurs składa się z 2 części:

 • pierwsza składa się z wykładów teoretycznych z zakresu fizjologii i paramedycyny nurkowej, zajęć na basenie gdzie trenujemy podstawowe umiejętności z zakresu samoratownictwa, ratownictwa wodnego i podwodnego,
 • drugą częścią są zajęcia praktyczne na wodach otwartych gdzie trenowane umiejętności na basenie utrwalmy w praktyce w formie realnych scenariuszy wypadków nurkowych,

 Aby przystąpić do kursu należy spełnić:

 • ukończone 12 lat,
 • stopień PADI Advencer lub równorzędny z innej organizacji,
 • Certyfikat EFR lub równorzędny nie straszy niż 22 miesiące,
 • logbook,
 • dwie fotografie,

 

Kurs nurkowania PADI Wreck Diver (nurkowanie wrakowe)

 

Masz już dosyć oglądania skał i rybek? Interesuje cię historia? Słyszałeś na spotkaniach przy kawie lub na grillu jak inni nurkowie eksplorowali zatopione skarbce historii. Więc przyszedł czas na ciebie. Czas poznać nowe techniki nurkowania, eksploracje zatopionych pamiątek i pomników z różnych okresów historii świata. Masz tą możliwość na kursie specjalistycznym nurka wrakowego. W trakcie programu poznajemy nowe konfiguracje związane z bezpiecznym przemierzaniem wnętrz ładowni statków i innych zatopionych przestrzeni.

W trakcie tego kursu mamy możliwości poznania specjalistycznego sprzętu i jego konfiguracji. Uczymy się jak planować nurkowanie by było ono jak najbezpieczniejsze i jak zaplanować kolejne nurkowania by wykorzystać maksymalnie możliwe nurkowisko.

Poznajemy metody radzenia sobie z problemami jakie mogą pojawić się w trakcie nurkowania, a nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć podczas planowania. Jednym z takich przypadków mogą być dryfujące sieci rybackie.

Utrwalimy na tym kursie umiejętności z utrzymywania pływalności, a także udoskonalisz swoją technikę pływania w płetwach. By była ona najbardziej wydajna i nie podnosiła osadu z dna, dzięki czemu nie będziemy pogarszać przejrzystości wody.

W trakcie każdego nurkowania szkoleniowego będziesz wykonywał ćwiczenia pod asekuracją instruktora i jego asystenta. Ma to zwiększyć Twój komfort pod wodą, a także zminimalizować do zera wszystkie niebezpieczne i nieprzewidywalne sytuacje.

Wymagania:

 • ukończone 15 lat,
 • stopień nurkowy PADI AOWD lub równorzędny z innej organizacji,
 • logbook,
 • dwie fotografie,

 

Kursy nurkowania PADI Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Chcesz osiągnąć maksimum w nurkowaniu rekreacyjnym? Czujesz, że pociąga cię głębia? Nie czekaj! Zdobądź najwyższe uprawnienia w ramach zakresu rekreacyjnego przystąp do kursu Deep PADI. Uzyskując stopień będziesz miał możliwość eksploracji pełnej gamy głębokości rekreacyjnych wszystkich miejscach nurkowych. Już żadna głębokości nie będzie Cię ograniczać w twojej karierze nurkowej.

Kurs odbywa się w trakcie dwóch dni nurkowych - 4 nurkowania szkoleniowe.

 • pierwszy dzień są to nurkowania do maksymalnych głębokości 30 m dzięki czemu instruktor będzie miał możliwość oceny naszych umiejętności na większych głębokościach,
 • dnia drugiego przekraczamy głębokość 30 m i nurkujemy na maksymalną głębokość 40 m jeżeli pozwala na to akwen. Oczywiście każde nurkowanie planujemy jako nurkowania bez dekompresyjne,

W przypadku tego kursu polecane jest posiadanie uprawnień Nitroxowych, dzięki czemu nurkowania szkoleniowe będą ciekawsze. Po zakończeniu szkolenia będziemy w stanie nurkować do maksymalnej głębokości z partnerem o takich samych uprawnieniach.

Ale pamiętajmy o jednym! Nie zawsze musimy nurkować do swoich limitów to my decydujemy na jaką głębokość chcemy zanurkować.

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

 • ukończone 15 lat,
 • stopień nurkowy PADI AOWD lub równorzędny z innej organizacji*,
 • logbook,
 • dwie fotografie,

* jako stopień równorzędny rozumiemy stopień  w który wykonano nurkowanie nawigacyjne i głębokie 

 

Kursy nurkowania PADI Nitrox Diver (nurkowanie na wzbogaconym powietrzu)

Nurkujesz już na tyle dobrze, że gazu starczy ci na długą eksplorację miejsca nurkowego. A tu nagle komputer sygnalizuje ci że czas się kończy. To najwyższa pora to zmienić. Przystąp więc do kursu specjalizacyjnego Nitrox Diver. Kurs ten pozwala Ci poznać teorię nurkowania na gazach z inną zawartością tlenu niż w zwykłym powietrzu.

Co jest na kursie:

Kurs to głównie zajęcia teoretyczne na których uczymy się planować nurkowanie na mieszankach wzbogaconych w tlen. Obliczać głębokości na jakich możemy nurkować, wprowadzać poprawki do czasów bezdekompresyjnych. Przełamujemy mity związane ze stosowaniem gazów wzbogaconych w tlen. Jak sprawdzić poprawnie przygotowana mieszankę do nurkowania.

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

 • ukończone 12 lat,
 • stopień nurkowy PADI OWD lub równorzędny z innej organizacji,
 • logbook,
 • dwie fotografie,

 

 

Kurs EFR

 

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, nie tylko dla nurków. Są to podstawowe zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej i dalszej przedmedycznej pomocy, do której zobowiązany jest każdy obywatel naszego kraju. Kurs ten pozwala poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę z tego zakresu, dzięki czemu będziemy wiedzieli jak zareagować.

 

W obecnych czasach coraz bardziej  musimy kłaść nacisk na to by przestawać być obojętnym. Udzielenie pomocy przedmedycznej stało się tak samo ważne jak obsługa komputera czy posiadanie prawa jazdy. Prawdopodobnie byłeś już świadkiem wypadku samochodowego lub ktoś w twojej rodzinie zasłabł bądź stracił przytomność?  Nie wiedziałeś jak im pomóc? Dzięki temu programowi szkoleniowemu będziesz wiedział jak postąpić poprawnie.

 

W trakcie zajęć uczymy się krok po kroku jak postępować w udzielaniu podstawowej pomocy przedmedycznej. Umiejętności te są oparte na tych samych standardach na których uczą się ratownicy medyczni, bądź sanitariusze wojskowi. Poznajemy także w jaki sposób używać nowoczesnych coraz bardziej dostępnych i szerzej stosownych środków przedmedycznych min. AED czyli Automatycznego defibratora. Jak postępować w przypadku zadławień czy zakrztuszeń. Uczymy się także jak pomagać dzieciom czy niemowlakom. Kurs ten opiera się na cyklicznym powtarzaniu umiejętności kontroli podstawowych czynności życiowych. I co należy zrobić kiedy te czynności zanikną. Można powiedzieć że do znudzenia powtarza się BLS co wpada nam w nawyk i nigdy nie zawahamy się kiedy trzeba będzie ich użyć.

Kurs podzielony jest na dwa bloki teoretyczno-praktyczne w których zarówno uczymy się podstawowej wiedzy paramedycznej, jak i praktycznego ich zastosowania w trakcie realnych scenariuszy które są pozorowane w trakcie całego szkolenia.

W ramach kursu uczymy się:

 •  ogarnianie swoich aspektów emocjonalnych podczas udzielania pomocy,
 • aktualizowanie umiejętności ratowniczych w stosunku do nowych standardów,
 •  rozróżnianie zagrożeń w sytuacjach niebezpiecznych,
 •  definicje  pierwszej pomocy przedmedycznej i dalszego posterowania,
 • prawidłowego wyposażenia apteczki,
 • umiejętność obsługi AED,
 •  prowadzenie zdrowego stylu życia,

WSTĘPNA PIERWSZA POMOC (RESUSCYTACJA, CPR)

Umiejętności jakie zdobywa się podczas szkolenia w ramach pierwszego bloku:

 • ocena miejsca zdarzenia,
 •  używanie barier ochronnych,
 •  ocena wstępna,
 •  sztuczne oddychanie,
 •  resuscytacja dorosłej osoby,
 •  postępowanie przy poważnych krwotokach,
 •  pomoc dławiącej się osobie,
 •  postępowanie przy wstrząsie,
 • postępowanie przy urazach kręgosłupa,
 • obsługa AED,

W trakcie drugiego bloku realizujemy następujące zagadnienia i umiejętności:

 • utrata przytomności u członka rodziny,
 • leżący w miejscu publicznym,
 • wypadek rekreacyjny,
 • poważny wypadek, wielu poszkodowanych,
 • oszacowanie obrażeń,
 • oszacowanie choroby,
 • bandażowanie,
 • usztywnianie przy złamaniach i zwichnięciach,

Cena kursu EFR – 500 PLN zawiera:

 • Koszt certyfikatu,
 • Materiały szkoleniowe,

 

Kurs nurkowania w suchym skafandrze 

(Dry Siut PADI)

Nurkujesz w ciepłych krajach takich jak Egipt, Chorwacja czy Meksyk? Polska Cię nie przyciąga bo woda jest zbyt chłodna. Najwyższa pora to zmienić więc nie czekaj i zapisz się na kurs nurkowania w suchym skafandrze.

Kurs pozwala na zdobycie wiedzy na temat rożnych typów suchych skafandrów, zasad ich użytkowania i konserwacji dodatkowo trenuje się nurkowanie w nich. Dzięki suchemu skafandrowi zapewnisz sobie komfort nurkowania w zimnej wodzie, co da Ci możliwości nurkowania przez cały rok, albo zwiększy czas jaki spędzisz pod wodą w mniej korzystnych warunkach termicznych.

W trakcie kursu zostaną omówione kwestie teoretyczne jak przebiega utrata ciepła z organizmu, jak spowalniać ten proces i prawidłowo dobrać skafander dla sobie. Omawiane zostaną cechy różniące od siebie skafandry mokre a suche, jak i różnice wynikające z materiału z którego wykonany jest suchy skafander.

Natomiast w trakcie zajęć praktycznych na wodach otwartych przećwiczysz w praktyce umiejętności kontroli pływalności, jak konserwować skafander i jak prawidłowo dobrać do niego balast. Omawiane są także najczęstsze sytuacja jakie mogą wystąpić podczas nurkowania w suchym skafandrze.

Wymagania:

 • ukończone 10 lat,
 • certyfikat PADI OWD lub równoważny,

 

Kurs nurkowania doskonała pływalność neutralna 

(Peak Performance Buoyancy PADI)

Masz problemy z utrzymywanie się pod wodą na jednym poziomie? Bardzo szybko zużywasz powietrze? Uważasz że za dużo masz na sobie balastu? To kurs doskonałej pływalności neutralnej jest idealny dla Ciebie. Celem tego kursu jest poprawienie Twoich umiejętności utrzymywania zerowej pływalności w czasie nurkowania. Pozwali Ci to na wydłużenie czasu pobytu pod wodą, dzięki ćwiczeniom na kursie zmniejszysz swoje zużycie powietrza i zmęczenie jakie powstaje podczas nurkowania. Dzięki nowej wiedzy i umiejętnością będziesz więcej czerpał przyjemności z nurkowania.

Na kursie odbywaj się zajęcia teoretyczne i praktyczne, przybliżające zagadnienia związane z doskonałą pływalnością.

Wymagania:

 • ukończone 10 lat ,
 • certyfikat PADI OWD lub równoważny,
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl